| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Ca sa lucrezi in propria firma indiferent ce domeniu, ai nevoie de diploma ca sa dovedesti ca stii acel domeniu?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cand nu e vorba de meserii care implica nevoie unei licente precum medic, avocat samd nu ai nevoie

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nop. O diploma de 8 clase ajunge. Bine, daca vrei sa fii notar/jurist/contabil/medic sau altele de genul, ar fi cazul. Daca vrei sa vinzi varza in piata, nu ai nevoie de atestat de agricultor.winking