| MadalinM a întrebat:

As dori sa deschid o firma care sa aibă ca obiect de activitate service-ul caselor de marcat. Ce acte îmi sunt necesare, pentru a avea aviz în acest domeniu. Am nevoie de o anumita diploma sau specializare, specifica acestui domeniu?
Carte sunt pașii concreți pentru a desfășura activitatea legal?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta nu ai nevoie de diplomă pentru a deschide firma, dar cel ce va executa service-ul trebuie să se priceapă la casele de marcat.
Dta când întrebi aici, rezultă că nu te pricepi, deci trebuie să angajezi pe cineva. Acum case de marcat mecanice nu se mai utilizează deci cel ce se va ocupa de asta trebuie să aibă o diplomă de tehnician electronist sau electrotehnist.