| AlexandrulS a întrebat:

Cam cati bani poate castiga un cantaret de rap in Romania? Stiu ca este dupa experienta si dupa "nume" dar asa gen stres gen doc cerbu etc. presupun ca este ceva de genu 200 300 de euro nu? Va rog mai multe detalii multumesc mult!

8 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Inregistreaza-ti melodiile, incarca-le pe Youtube, promoveaza-ti canalul de Youtube, in felul acesta te faci si mai cunoscut, si apoi poti face si un parteneriat cu Youtube din care mai scos un banutwinking

| introduaicinumele a răspuns:

Si ca o completare la raspunsul pe care l-am dat inainte, ai putea sa te inscrii la concursuri gen Vocea romaniei, Xfactor, Romanii au Talent, in felul asta te faci mai cunoscut.

| AlexandrulS explică (pentru introduaicinumele):

Mda. bine punctat. dar e cale lunga adica sa ma duc acum sa ma fac de caca mai bine nu. in timp sa dobandesc si eu ceva experienta sa incep sa imi scriu piese etc. mai ''dureste''

| introduaicinumele a răspuns (pentru AlexandrulS):

Eu incercam sa te ajut cu sfaturi, nu te obligam sa faci asa ceva, doar te sfatuiamwinking

| AlexandrulS explică (pentru introduaicinumele):

Dap mi-am dat seamabig grin multumesc pentru sfat dar pana acolo mai am de asteptatwinking oricum incerc si eu sa fac tot ce pot pana la urma sper sa iasa ceva.

| Alexandru98 a răspuns:

Depinde, dacă ajungi cunoscut poți să câștigi și căteva mii de euro

| UnCorpSanatos a răspuns:

Puya zicea foarte bine in piesele astea noi si comerciale gen americandrim ca fara piese care sa intre pe radiouri nu putea castiga cat sa isi permita o casa si o masina depinde de ce astepari ai, muritori de foame nu sunt nici rapperi dar nu castiga destul de bine incat sa isi poata intretine usor o familie bine aici excludem parazitii, mafia etc. daca muncesti poti ajunge sus dar nu stiu cat de sus pot zice ca ajungi daca e sa ma uit la Nane care a muncit dar nu stiu ce ii lipseste sa fie mai mare, oricum are timp si el si tu. Bafta.

| AlexandrulS explică (pentru UnCorpSanatos):

Mda. iti dai seama ca nu vorbesc de puya. el cred ca ia in jur de 1000 de euro pe concert de jumatate de ora o ora. dar zic de astia mai mici. da cum e Nane Tutu, si altii de calibrul lor. ca asta cred ca voi face si eu de asta intrebam