| Aleacn a întrebat:

Câți bani câștigă un frizer in România?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Castigul unui frizer depinde de foarte multi factori:
- cat este de bun profesionist frizerul
- cata clientela are pe zi
- ce pozitie are amplasata frizeria (pozitie centrala in mjlocul orasului unde poate sa aiba vad foarte bun cu 20-30 de clienti pe zi, sau intr-o margine de oras, comuna sua sat, unde are 1-2 clienti pe zi).
- mai conteaza daca frizerul este un simplu angajat la o companie (luand un salariu mic), sau este propietarul frizeriei si ia cat vrea din castiguri.

2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Destul de mult. Mai ales ca primeste si tips-uri. Iar unii nu inregistreaza toate incasarile. Daca pretul unui tuns este de ~ 25 lei si nu inregistreaza pe parcursul zilei doar 4 clienti are deja 100 de lei pe ziua respectiva. Asta fara tips-uri si fara salar.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Deajuns pentru a nu-și da demisia.