| madaa_9439 a răspuns:

Http://www.avcenter.ro/foto-video/camera-foto-sony-dsc-w320-g.html?

pe asta ti`o recomand eu. are in primul rand 14 mp.
seama cu al meu foarte tare.tot Sony am si sunt super multumita de el. e foarte rezistent(la cazaturi:)) ) are o multime de optiuni, inclusiv editare direct pe camera fara conectare la calculator, iar macro`ul e. wow.
sa nu mai vorbim de claritate care e extrem de buna.
pastreaza culorile reale.
de asemenea si inregistrarea video e excelenta(si captura si sunet).
si peste toate astea la pret e super afacere. 538, 00 RON e :>:> super bine.

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Eu am Sony W115 si sunt f multumita, nu schimba deloc culorile, are optiuni de a face poze la mare, pe zapada si in prezenta artificiilor si face poze si in miscare (din masina). Sper ca te-am ajutat

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Îmi place că ai ales 4 aparate şi ai dat... 7 situri.
Nu ştiu exact la ce vrei să foloseşti aparatul că nu ai specificat. În primă fază eu aş fi ales nikonul pentru că are lentile mai bune decât Sony, dar uitându-mă mai bine la specificaţii aş alege Sony w310 pentru că are stabilizator de imagine (presupun că nu vrei să te plimbi tot cu trepiedul după tine să nu îţi iese pozele neclare) şi pentru că are baterie internă.
Adică: http://www.producton.ro/camera_foto_sony_cybershot_dscw310_12.1_mp.htm
sau
http://www.crazy4it.ro/......10_roz.htm
din siturile date de tine. Singura diferenţă e eventual culoarea la ele.
Dacă vrei să citeşti şi să afli mai multe despre aparate îţi recomand situl www.dpreview.com