| barcelonamessi a întrebat:

Cand i-a vacanta de craciun elevi de clasele 1-4?

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

La ce fel ai scris, tu n-ar trebui sa iei vacanta pana te pui putin la punct.

| DarQueen a răspuns:

1. Câți ani ai?
2. Se scrie „iau"
3. Prin 22 decembrie.

| pwp a răspuns:

Odata cu ceilati cred!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu te mai gandi la vacante si invata sa scrii!
Nu m-am putut abtine sa nu iti spun...
Intreaba si tu un profesor, cu siguranta iti va da un raspuns mai bun decat noi, de pe TPU.
Se zice ca toti elevii din clasele I-VIII vor primi vacanta pe 21 sau 22 decembrie, cu doar cateva zile inainte de marea sarbatoare. happy

| positivity a răspuns:

Buna.

I - IV iau vacanta de toamna pe 29 Octombrie pana pe 8 Noiembrie, si apoi vacanta de iarna.

Pa, pa.

| Th3eo a răspuns:

Au luat lunilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing nu stiu nici eu...:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai pe bune? mai intai invata sa scrii.si intreaba si tu un profesor!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vor lua vacanta de Craciun elevi claselor din ciclul primar? Respectiv 1-4?
Asa trebuia sa fie scrisa intrebarea.Sunt olimpica la romana si sunt clasa a-IV-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 21 sau 22

| zalisa a răspuns:

Când o să știi tu să conjugi verbul a lua!