| Alexz61 a întrebat:

Care e treba cu acel cupon paysafe? Nu am folosit niciodata

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| zeuspebepeee a răspuns:

Daca te referi la un paysafe pe care il poti cumpara din magazin este simplu, de exemplu poti sa cumperi un cupon de 25 - 50 - 100 lei. Iar acel cupon este exact ca un card, acolo pe cupon este un cod, o serie etc. si se foloseste pentru tranzactii online, de exemplu daca vrei sa cumperi un joc, poti sa platesti cu acel cupon paysafe in loc de un card normal. Sunt unele site-uri unde iti permite sa platesti prin paysafe iar acolo bagi codul, seria sau ce iti mai cere de pe cupon si ai finalizat tranzactia.

| Alexz61 explică (pentru zeuspebepeee):

Si care este varsta minima pentru a putea cumpara un cupon paysafe?

| DataScience a răspuns (pentru Alexz61):

0 ani

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un mijloc de plată.
Poți plăti cu numerar pe internet fără un cont bancar. De menționat este și faptul că nu orice magazin accepta plata cu paysafecard.