| Girly97 a întrebat:

Care este banca cu cele mai putine comisioane?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

ING, daca ai întrări de minimum 700 lei/luna si minimum o plata cu cardul, comisionul este zero la orice operațiune in lei, inclusiv la utilizarea bancomatelor altor bănci.

| Girly97 explică (pentru regis):

In orasul meu exista numai Banca Transilvania, BCR, BRD si Raiffeisen Bank.

regis
| regis a răspuns:

Nu cred ca e o problema. Cam orice problema se poate rezolva telefonic sau online.

| tamulici a răspuns:

Nu este o anumită bancă ce este cunoscută ca fiind cu mai puține comisoane.
Totuși, eu îți recomand BT deoarece se adresează unei game variate de vârstă, este promptă și, în cazul în care ești născută în 97, precum îți spune numele, ai foarte multe comisioane 0 la cardul BT pentru tineri.

| Girly97 explică (pentru tamulici):

Eu am inceput relatia cu Banca Transilvania in august 2016 cand aveam 18 ani si pana acum relatia mea a mers bine insa de la un moment dat aceasta banca mi-a creat neplaceri foarte dese si multiple pentru varsta mea frageda de numai 20 ani, varsta la care ar trebui sa ma pregatesc pentru viitor, nu sa rezolv erorile unei banci. Banca nu doreste sa ma despagubeasca pentru neplacerile create si de aceea doresc sa inchei colaborarea cu acestia si sa aleg alta banca, mai serioasa si mai blanda cu tinerii. Vreau sa aleg alta banca pentru ca imi place foarte mult sa pot avea un card numai al meu pe care il pot folosi la cumparaturi.