| imihaistoian a întrebat:

Care este cea mai buna forma pentru infintarea unei firme de intretinere calculatoare? SRL, pfa, ii etc

Răspuns Câştigător
| buzedulci a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te faci II.este exact ca si pfa-ul doar ca poti sa ai angajati.in rest are exact acelasi statut.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca vrei sa ai si 1-2 angajati atunci SRL. Daca lucrezi doar tu ->Persoana Fizica este optim pentru tine.

| a1doru a răspuns:

Cu PFA ai mai putine batai de cap decat cu SRL.pe srl,te rup astia cu tot felul de controale, amenzi, si spagi cerute...