| MadRaven a întrebat:

Care este cel mai avantajos card pentru studenți? La ce bancă?

Răspuns Câştigător
| Atim a răspuns:

Eu recomand ING. Poti folosi orice bancomat vrei si poti plăti unde vrei fara comisioane, aplicatia lor e foarte ușor de folosit si iti permite sa faci gratuit transferuri catre alt cont fara drumuri la banca si nu cred ca iti vor cere taxa de întreținere (eu nu sunt studenta dar nu platesc). Pana acum am mai avut carduri la brd si bcr. BCRul era cat de cat ok, dar plateam taxa de întretinere si comision daca foloseam alt bancomat plus ca aplicația pica foarte des (poate au rezolvat între timp problema) si Brd - ul era foarte scump. Am plătit taxa de deschidere cont, taxa de acces la aplicație, taxa întreținere si comision cand foloseam alt bancomat. Pana acum mie ing mi se pare cel mai ok.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu tot ING recomand dar au acum la BCR ceva card pentru studenti cu totul gratis, multe reduceri si ceva oferta ca daca te duci la film si cumperi cu cardul 2 bilete, unu din ele e gratuit

| AFR81 a răspuns:

La ING mi-am facut eu cont si e mai mult decat ok. Pot sa depun oricand si oricat, iar alte probleme nu am intampinat. Cand am pierdut cardul, mi-a fost schimbat in 5 minute, iar taxe pentru acesta nu voi plati decat incepand cu varsta de 26 de ani. Internet banking nu m-a interesat, insa am inteles ca merge foarte bine.