| GeoFelix a întrebat:

Care e diferența între un lucrător comercial și un vânzător?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o diferenta, este acelasi lucru.

Inainte de revolutie se numea "vazantor" iar azi se numeste mai pompos: "lucrator comercial" sau "tehnician comercial" ori "asistent comercial" care sunt toate la fel, aceeasi marie cu alta palarie, adica VANZATOR!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrător comercial cumprinde mai multe tipuri de posturi și vânzător, și ăla de așează marfa in rafturi

| anonim3248 a răspuns:

Nu e nici o diferență.

| Cherciumihai a răspuns:

Un lucrător comercial poate avea un rol mai larg, care include și activități de vânzare, dar nu se limitează doar la aceasta. Un vânzător se concentrează în principal pe procesul de vânzare și interacțiunea cu clienții.

| DenisaNco a răspuns:

Nici una, sunt doua sinonime dintr-un singur context.