| dyya888 a întrebat:

Care este mai profitabila: o plantatie de zmeura sau o plantatie de capsuni

Răspuns Câştigător
| CartoonN a răspuns:

Mie imi plac capsunile, eu as cumpara capsuni. :d Mi se pare ca aia de capsuni se extinde mai repede decat cea de zmeura, adica la mine in curte aia de capsuni s-a extins mai repede.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine in zona zmeura creste singura in padure, si se cumpara la galeti in piata, deci consider capsunile mai cautate, mai ales ca sunt mai bune la gust, si daca nu ma insel, ai doua recolte pe an, pe cand zmeura produce doar o serie pe an, si se invechesc daca nu sunt culese la timp.

| Dy2000 a răspuns:

Cews ca zmeura pentru ca plantatiile sunt mai rare si astfel pretul va creste avand un profit mult mai mare.