| Cristian201 a întrebat:

Care este salariul minim pentru studiile de master finalizate? Sau cum se calculeaza?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de firma unde lucrezi - pentru info aditionale intreaba ajofm sau itm se pricep la chestiile astea

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se calculeaza asa cum crezi tu, dupa diploma sau masterat, ci dupa bugetul firmei care te angajeaza si dupa pozitia pe care o vei ocupa in firma respectiva.
Salariile incep de la 3000 lei pentru cei cu facultate, iar ca incepator este destul de decent, urcand anual, odata cu experinta ta in acea companie.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa ignori raspunsul userului robertnicolae1234 fiindca are doar 10 ani, deci nu are habar ce vorbeste.

Uite aici chiar declaratia lui:
https://imgur.com/YtLf2wS

| Dandinelle a răspuns:

Se calculeaza in functie de firma respectiva, competentele tale, experienta, daca lucrezi in domeniul in care ti-ai facut si studiile, posibilitatile de avansare si formare profesionala in firma respectiva etc.

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Salariu minim e cel pe care angajatorul ti-l ofera, poti sa lucrezi minim pe economie cu un doctorat

| RobertNicolae12345 a răspuns:

Finlanda 3000 euro.