| LoveMeBaby a întrebat:

Care este suma minima cu ajutorul careia poti deschide un card de credit?
Si daca azi imi fac un card de credit, si maine ma plictisesc de el, pot sa-l inchid imediat, ori trebuie sa astept o anumita perioada pentru a avea credibilitate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de o suma minima ci de a indeplini conditiile pentru card de credit, in primul rand varsta de cel putin 18 ani si sa fii salariat sau sa ai alte venituri permanente.
Cardul de credit este cel pe care banca iti acorda o anumita limita de credit si il poti anula oricand, bineinteles daca n-ai datorii fata de banca.

| Tnc_Petrik_1998 a răspuns:

Minim 18 ani zi minim 10 RON