| magibuci a întrebat:

Care este varsta minima pentru a face un card de credit? doresc mai multe detalii pentru ca vreau sa-mi fac unul si am 17 ani

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru un card de credit varsta minima este de 18 ani. De asemenea trebuie sa ai venituri lunare, provenite din salariu sau alte venituri cu caracter de continuitate.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul de credit il poti face cand esti angajat legal si ai un venit constant si dovedibil

| CuriousStuff a răspuns:

Raspunsurile le ai mai sus. Vreau doar sa adaug ceva: Pana ai un loc de munca stabil poti sa optezi pentru un card de debit. Pui bani pe el si folosesti cat ai pus. Exista banci care nu percep niciun fel de comision pentru cardurile de debit, plati, depuneri numerar... precum Banca Transilvania si ING (mi se pare). Exista banci care fac carduri "Junior" de la 14 ani, dar trebuie sa mergi cu un parinte sau tutore legal, iar acest card nu dispune de toate facilitatile unui card normal. Mi se pare ca nu poti sa platesti online cu el, are mai multe "interdictii"