| imihaistoian a întrebat:

Care firme fac magazine online si la ce pret? Care este cea mai profesionista si mai ieftina?

2 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Pentru magazin online, in primul rand iti faci un PFA (Aprox 250 RON), pentru ca e cel mai simplu asa, din punct de vedere legal. Mergi la registrul comertului din localitatea ta si ei iti vor da informatii complete.
Apoi, vei vrea sa ai domeniul propriu, gen "nume.ro" sau "nume.com". Numele ".com" costa aproximativ 20$/an, iar cele ".ro" aproximativ 35 eur dar pe viata.
Apoi, mergi pe www.ucoz.ro, unde iti poti face site gratuit! Ei iti ofera gratis gazduire, trafic nelimitat, spatiu pe disc, teme, etc.
Dupa ce iti faci site-ul, iti parchezi domeniul cumparat ".ro" sau ".com" la ei, dupa care cumperi modulul magazin online. Acesta se gaseste in pachetele de 5.49$ sau 6.49$ pe luna, si ai la dispozitie o solutie completa prin care poti sa vinzi online, servicii sau produse.

Ca sa-ti faci un site in ucoz, ai aici un tutorial video care iti arata cum sa faci site-ul: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

In plus, ti se ofera informatii ajutatoare pe www.forum.ucoz.ro sau pe www.faq.ucoz.ro

Mult succes!

| Puiu_Adrian_1981 a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat sa angajezi o firma pentru un magazin online, poti folosi ZenCart, magneto, shopify, wordpress. Majoritatea dintre ele au teme gratuite ce pot fi descarcate si instalate ba chiar modificate dupa propriile nevoi