| spartakblood a întrebat:

Care profesie ar fi mai platit
capitan de vas de croaziera sau
pilot de avion

?

4 răspunsuri:
| simina a răspuns:

Vasele de croaziera sunt straine si nu accepta comanda romaneasca asa ca trebuie sa te orientezi la pilotaj de avioane dar trebuie sa faci o facultate grea si sa ai o conditie fizica excelenta.Dar daca vrei sa te faci navigator atunci poti sa ajungi si comandant, capitan sau sef mecanic sunt cele mai bine platite dar si acolo sint multi ani de studiu si pana sa ajungi pe functia respectiva ai de parcurs mai multe grade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capitan de vas-poate calci pe urmele lui Basescu.Numai bine.

| spiridusuanonim a răspuns:

Capitan de vas de croaziera si iti explic si de ce
pentu ca acel capitan are o mult mai mare rensponsabilitate pentru ca el comanda singur... fata de pilot care tot timpu are cu el un coopilot. iar cu avionu faci cateva ore...iar cu vasul de croaziera poate dura o zi, o saptamana, chiar si o luna si asta face diferenta

| lapamant a răspuns:

Esti tare extremist azi laughing ori la sol, ori la nori
Cred ca pilotii de avion.parere personala nimic oficial