| Regedesubmunte a întrebat:

Care sunt cele mai sigure banci din lume pentru depozitarea banilor pe termen lung?

32 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cred ca stiu una sigura: ING

| darrio2007 a răspuns:

Ti-as recomanda cele din Elvetia dar nu cred ca sunt prea sigure nici alea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea din elvetia avand in vedere statutul ei neutru din punct de vedere militar

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Stergeti mucii si invata sa citesti, nu astepta moca.

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Tu numai ca.caturi conspirationiste ai in cap. Dai cate o besina din astea conspirationista si fugi sa nu iti puta si tie. Ti am mai explicat, nu iti place societatea in care traiesti fuguta in munti, pana atunci nu e cazul sa bagi pe gat frustrarile tale tuturor.

De ce sa citesc eu, el a facut o afirmatie, sa o sustina cu argumente seriose si eu o iau in calcul.

In viitor mai invata sa faci si tu diferente intre sursele tale de informatii, ca nu tot ce e pe net e adevarat

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

De ce nu pleci tu in Palestina daca te deranjeaza teoriile conspiratiilor din alte parti? Du-te acolo si fa nani cu fratii tai din " poporul ales ".

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pentru ca eu nu imi refulez frustrarile personale pe societate si ma simt bine aici unde sunt.

si cu asta am incheiat discutiile de genul cu tine, ramai la conspiratiile tale ca atat ai putu si poti in viata

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Sa ma kk pe neamul vostru de criminali.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Văd că ești destul de sigur pe tine, întrebarea mea este: Cum ai de gând să contrazici ce scrie pe acele siteuri? Dacă tot le respingi cu atâta siguranță înseamnă că ai și niște argumente serioase.
Știi care este faza? Evreii maschează tot ce fac și de asta acțiunile lor nu vor fi prea vehiculate în mass-media pentru că mass-media îți oferă doar ce tu trebuie să știi.
Tocmai de asta un "blog obscur" care se găsește după nu știu câtă căutare are mai multă credibilitate decât un site de știri cunoscut și consacrat care îți apare în primele 5 6 rezultate pe google pentru că ăla (blogul) este scris de niște oameni care s-au documentat în domeniu iar blogul lor este doar despre așa ceva nu de niște oameni care scriu pe o pagină de știri despre 10000 de subiecte diferite doar ce tu trebuie să știi.
Ca să-ți dau un exemplu, tărășenia cu Holocaustul este foarte vehiculată în mass-media că vai Hitler a ucis 6 milioane de evrei și ce răi au mai fost naziștii. Dar de Holodomor ai auzit? Ai auzit vreodată în mass-media de acest cuvânt sau ce a reprezentat el? A fost tot un genocid organizat de comuniștii sovietici (evrei, bineînțeles, pentru că, comunismul este ideologia creată de ei) în Ukraina, care a dus la moartea a milioane de oameni prin foamete. De ce Holocaustul (care nici măcar nu a existat, este doar o invenție a sovieticilor ca să denigreze nazismul) este atât de mediatizat și de Holodomor nu se zice nimic niciodată?
Alt exemplu, de ce când caut biblia în format pdf o găsesc din prima pagină pe internet și talmudul evreiesc nu-l găsesc deloc?
De ce la televizor se dau doar știri și alte rahaturi de emisiuni stupide și inutile și se difuzează atât de puține documentare, și alea tot despre ce vor ei ca tu să vezi?
Mass-media este deținută de evrei, de asta ei au grijă să nu ajungă publice faptele lor și mai au grijă să-ți distragă de la ce se întâmplă cu adevărat.
De asta nu prea îți pod dovedi că BNR este deținută sau nu de familia Rothschild pentru că nu prea au lăsat dovezi cum că ei au preluat acțiuni aici dar nu este nici pe departe exclus acest lucru având în vedere că ei și alte familii controlează economia mondială, de ce Banca Națională a României n-ar face parte din afacerea lor?
Dacă vrei niște surse mai "autentice" despre cum dețin evreii controlul asupra economiei mondiale îți recomand documentarul ăsta:
https://www.youtube.com/watch?v=WbcNrgVA9Y8
Și cartea "Secretul suprem" scrisă de David Icke (este posibil să fie tot evreu, scrie despre multe rahaturi care nu-s adevărate, cum ar fi despre satanism, dar informațiile despre cum au preluat evreii controlul asupra economiei par destul de detaliate și veridice).
https://www.semperfidelis.ro/......_vol_i.pdf
https://www.semperfidelis.ro/......vol-ii.pdf
De chestiile astea ar trebui să te preocupi de unul singur, nu să aștepți să-ți zică nimeni de ele.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci pe scurt tu iti iei informatiile de pe site uri despre care nu stii nimic, decat ca sunt obscure si asta in conceptia ta inseamna ca spun adevarul. Totusi nu ti se pare ca daca ar avea niste persoane o putere atat de mare pe cat crezi tu nici acele site uri de pe care te informezi tu ar disparea in secunda doi?

Adica serios, daca eu asa avea o asemenea putere asupra lumii si cineva mi ar descoperi secretele si ar scrie despre ele pe un blog facut pe wordpress l as desfiinta in ziua urmatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt eliminate site-uri un fiecare zi ce atacă evreii. dar nu din astea românești care conțin 2 3 informații despre ce fac ei, din alea oricum prea puțină lume citește. Sunt o grămadă de astfel de pagini, cine stă să să caute fiecare pagină de genul în parte și să verifice dacă încalcă vreo lege sau nu?
Eu tot ce știu am citit din cărți, inclusiv cele date ție, și de pe blogspot-uri create de deținătorii unui forum pe care prefer să nu-l menționez care conțin informații traduse de la o comunitate de origine americană.
Zici că dacă ai avea o asemenea putere ai desființa imediat o pagină ce ar releva secretele tale. Întrebarea mea este: Ai timp să stai să cauți pe internet ce pagini relevă adevărul despre ce faci tu? Bănuiesc că dacă ai o asemenea putere trebuie să te strofoci zilnic să ți-o menții. În plus, o pagină care respectă cât de cât legea și astea nu se închide în 2 3 minute.
Tot mai mulți oameni au început să vadă de ani de zile ce fac evreii și de asta nu este de mirare că sunt atât de multe pagini despre ei. Comunismul și cenzura au dispărut de mult.
Eu sunt sigur că dacă aș crea acum o pagină despre ei, o să reziste cu siguranță cel puțin câteva luni bune, dacă nu chiar ani, pentru că nu prea va avea motiv să fie închisă.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi, exista tool uri de seo, exista tool uri care cauta mentiuni, exista crawlere care scaneaza netul zilnic, exista scrapere de google pe cuvinte cheie samd. Doar nu iti inchipui ca sta cineva sa caute manual pagini de genul care deranjeaza nu?

cand ai o asemnea putere si asemenea bani inchizi o pagina de wordpress in cateva zile.

pe scurt tu tot insisti sa imi spui ca exista o putere mondiala care controleaza cele mai importante institutii din lumea, sunt atat de influenti si puternici incat nimeni nu stie nimic despre ce fac ei... insa cu toate astea tu le stii toate secretele atat de bine incat nici nu e nevoie sa le demonstrezi... hai sa mai reducem din afirmatiile conspirationiste totusi.

oameni puternici si influenti care conduc lumea din umbra exista cu adevarat, dar nu ai sa auzi tu, un om simplu, despre afacerile lor niciodata sa fii sigur de asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Din nou zic, încalcă vreo lege? Au motiv să le închidă?
Terminând discuția totuși insist să vizionezi acel documentar și să citești acele 2 cărți, chiar dacă nu reprezentă niște dovezi pe mărimea așteptărilor tale mărețe, că tot ziceai că nu dau dovezi dar nici nu te-ai sinchisit măcar să deschizi acele linkuri.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

A depozita bani sau a tine bani in banca sau a salva economiile, acestea au diverse nuante.

Daca vrei sa te uiti la cele mai sogure banci din lume atunci te uiti la bancile nationale. Acelea dispar odata cu statul.

Daca insa, te uiti dupa cele mai sigure plasamente pentru banii tai, atunci acestea sunt cele fara dobanda mare. Deoarece riscul este mic, fiind considerate sigure.

Eu te-as sfatui sa te uiti dupa achizotionarea de obligatiuni de stat.

Si in general e bine sa o faci de la statul roman, deoarece alte obligatiuni a altor state ar putea avea comisioane pe care le-ai putea pierde.

Se face un calcul aici mai complex si cu inflatia, etc.

Te-as sfatui sa apelezi la sfatul unui broker, dar tu sa o tii pe a ta, ca vrei obligatiuni.

Actiunile desi pot oferi dobanda mai mare au si rsic mai mare de a crapa.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si eu cunosc 100 de femei si vreau sa ma insor dar nu stiu care nu ma va insela pe termen lung. Poate stii tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista. Toate bancile astea mari sunt conduse cred cu siguranta de evrei si cand ceva este condus de un evreu cu siguranta nu este 100% sigur, nu poti sti de intentii mai au parazitii pe viitor.

| Laura a răspuns (pentru anonim_4396):

Delir?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Laura):

Al treisprezecelea trib ( khazar )?

| Laura a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Argumente?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Laura):

Daca citeai cartea nu mai puneai intrebarea. daca nu citesti din initiativa ta nu vei citi nici la sugestiile altora. Esti inca una care le stie pe toate.

| Laura a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Un mersi nu te-ai sinchisit să spui la un compliment, la aruncat teorii conspiraţioniste stânga-dreapta eşti primul. Aia e, rămâne valabil şi fără mulţumiri. Pun întrebarea că mă aşteptam la raţionamente cu exemple reale, nu am contrazis şi nu am afirmat nimic. Există? Sau le ascund prea bine evreii?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce probe ai tu ca toate bancile sunt conduse de evrei? cine spanac sunt evreii astia de le fac ei pe toate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ești cam în urma, așa-i?
Am zis că toate băncile MARI, nu toate băncile.
https://europeanmediacentre.wordpress.com/......ld-family/
http://humansarefree.com/......olled.html
În România, familia Rothschild (evrei) controlează BNR, poate restul băncilor sunt conduse de alte familii evreiești.
Evreii sunt oamenii care au adus lumea în halul în care au adus-o.
Ei au stat în spatele tuturor războaielor majore care au fost în ultimele secole și în spatele multor altor atrocități.
Ei sunt cei care au stat la baza inventării religiei creștine cu care spală creierele a 2 miliarde de oameni în prezent.
Ei sunt cei vinovați pentru poluare, uită-te de exemplu la firma Chevron condusă de evrei să vezi ce face.
http://www.cocoon.ro/chevron-planul-nos … ravim-apa/
http://www.trezirealarealitate.ro/2013/ … e-chevron/
Evreii sunt cei care conduc tot sistemul monetar la nivel mondial și logic că din punctul ăsta de vedere ei au creat criza în care am intrat, totul pentru câștigul lor.
https://searchnewsglobal.wordpress.com/......ari-avere/
Vrei să continui?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar serios, niste surse de incredere si nu bloguri obscure nu ai?

adica serios, zici ca o institutie a statului cum e BNR e controlata de o familie si dai drept dovada un articol de pe un blog fara trafic facut de unul care are in cap niste teorii conspirationiste? fara nicio sursa de unde sunt luate informatiile samd?

Ca sa nu mai zic de ultimul link, un blog si mai obscur si de site ul trezirealarealitate.ro o adunatura de propaganda

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neg in totalitate ce zici tu, dar serios, vino cu niste surse de informare credibile

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Laura):

Ce compliment fa, esti turbata? De ce sa-ti multumesc, ca esti din poporul ales? Mars in Caucaz! Fvck zionism! Tu ai un supliment de la mine.

| Laura a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cu "fă" şi "turbată" vorbeşte-le familiei sau ciorilor tale. Îţi spusesem acum câteva zile că nu e răspuns de al tău care să nu mă binedispună, referindu-mă la umorul tău. Degeaba dacă eşti dobitoc şi ţăran pe deasupra. Crezi în continuare ce scrie pe internet, exact mentalitatea asta exista şi prin secolul 13 când se ardeau pe rug "vrăjitoarele". Nu-i aşa că eşti şi nostalgic comunist?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub saltea.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ciorap, nu ar fi la fel de bine? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Daca uiti in care ciorap i-ai pus? Saltele nu ai prea multe.

| mimimimi039 a răspuns:

Sunt doar doua banci de talie foarte mica si aceste sunt: Banca Feroviară şi TBI Bank

| Iraf a răspuns:

Am o bancă pe care o iubesc, chiar mi-a oferit un bonus cash doar pentru înscriere, poți primi și un bonus din criptomonede din aplicația bancă dacă vrei să câștigi multe beneficiihttps://revolut.com/referral/?referral-code=elvisetfx! NOV2-23-AR-L1