| missunderstoodx a întrebat:

Cat castiga o manichiurista in 2022?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat este de buna si unde lucreaza, intre 10 lei si 200 pe zi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde dacă lucrează angajată sau pe cont propriu, dacă are clienți sau nu.

| missunderstoodx explică (pentru sadrian46):

Angajata cu program de cam 8 ore pe zi 5 zile din 7

| sadrian46 a răspuns (pentru missunderstoodx):

2000 lei în mână plus tips.

| missunderstoodx explică (pentru sadrian46):

Cum? ca o manichiura costa 100 constructie in jur de 80 intretinere

| sadrian46 a răspuns (pentru missunderstoodx):

ȘI vrei salar de ministru?

| missunderstoodx explică (pentru sadrian46):

Faci totusi cam 5-6 manichiuri pe zi

| sadrian46 a răspuns (pentru missunderstoodx):

Acum, ce faci? Negociezi cu mine un răspuns care să îți convină?

| missunderstoodx explică (pentru sadrian46):

Nu dar cu 20 milioane in 2022 abia ti platesti chiria si un curs pentru unghii costa 10+ milioane, in plus nu iti este de ajuns un singur curs pentru patrat clasic dar iti trebuie mai multe pentru tehnica etc, nu e un job asa usor si la 5-6 manichiuri pe zi de cam 80-100 lei fiecare esti platita pe zi cu nici macar pretul unei manichiuri? am pus intrebarea pentru cineva specializat in domeniu nu pentru cineva care vrea sa si dea cu parerea si care nu stie despre ce vorbeste

| NunuNini a răspuns:

Depinde cat lucreaza. Nu primeste salar stand degeaba.

| MorcovMajestic a răspuns:

Absolut nimeni nu castiga 10 lei
E minim 50 o manichiura daca e incepatoare si nici alea nu cred ca mai iau atat de putin