| missunderstoodx a întrebat:

Cat castiga un psiholog in Romania? (in 2022)

Răspuns Câştigător
| tonyc7 a răspuns:

Depinde unde profeseaza. Daca o face intr-o scoala, cat cat un profesor. Daca o face intr-un spital de boli mintale, ia destul de mult. Chiar recent cineva imi spunea de o cunostinta comuna, psiholog, care castiga peste 7000 de lei intr-un spital. Si e de-abia la inceput!

| missunderstoodx explică (pentru tonyc7):

Iar intr-un cabinet? ai vreo idee?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de locul de munca si de pozitia pe care o detine, intre 2000 si 4000 lei.
Este psiholog nu medic psihiatru, deci are salariu mult mai mic de ce scriu userii de mai sus, care nu au habar.

| RxTx a răspuns:

Bani cu sacul daca munceste 8 ore / zi
face 800 lei / zi in medie
pentru ca sunt si cazuri la care le ia 700 lei pe un răspuns de 5 minute sunt si cazuri la care aloca 2 ore pe 200 lei
asa ca sa zicem 1600 lei / zi cel mai putin
dar mai vin si oameni din strainatate daca e bun si ii da cadou chiar si 700 euro

https://www.youtube.com/watch?v=ZBAj_5RqLQk

Eu o să fiu unul care voi face din acestă meserie scamatorie vrajitorie magie
o sa imi angajez cei mai buni oameni de vânzări si o să le dau salariul in avans 3000 euro / lună si o să îmi iau 4 vânzători de top
să imi facă reclamă la greu
Si voi investi si in publicitate 50 000 euro
să vezi câti bani o să fac eu
La mine o să fie combinat si cu bordel de lux gen sanchi sau cunoscut stând la coadă
cel mai tare psiholog de pe planeta
rezoilva tot
https://www.youtube.com/watch?v=H0ZwlpDL7_A

| trophin a răspuns:

Depinde cum o practici, meseria. 10000 RON pe luna... Dar cu cabinetul tău tot pe acolo cred, ca îți plătești singur utilitati, personal (secretar, o doamna la curățenie, cineva la busoane.) dacă mai ai "pe teren lucrări" în alt spital, alt centru medical mai faci niște bănuți. Dacă mai ești în relații profesionale cu un psihiatru, mai bine...