| alexandrei7777 a întrebat:

Cat castiga un depanator pc? Care este salariul?
Dar un tehnician retele de telecomunicatii sau un tehnician de calcul şi sisteme?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, daca ai firma proprie de reparat calc sau daca esti angajat.

in orice caz iti dai seama ca salariu difera de la persoana la persoana in functie de postul pe care il ocupa, de firma la care se angajeaza, de experienta pe care o are, de lucrurile pe care stie sa le faca.

ca doar nu va avea acelasi salariu un tehnician de calcul si sisteme cum ii zici tu care instaleaza 2-3 windows uri si face 2-3 configurari la router intro firma cu 10 calc si alt salariu il va avea cineva care administreaza o retea de 100-200 calc, servere, vnp uri samd

| alexandrei7777 explică (pentru suntserios):

Ma refer daca esti angajat la o firma.