| WayhaughtK a întrebat:

Cat castiga un farmacist pr luna in Canada (pe partea engleza)?
Pe

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Framacistii in state si Canada se numesc aia care au facultate,restul aia care lucreaza prin farmacii is tehnicienii farmacisti,pentru care nu-ti trebuie scoala,poate un prapadit de liceu si poti deveni tehnician si acolo in farmacie, dai un test ceva, mai misuna prin farmacie si casierii care n-au nici o pregatire, aia doara incaseaza banii, cam asa stau lucrurile in farmaciile din state si Canada.
Farmacistul, adica ala cu facultate face bani la greu cel putin o suta de mii pe an.Nu stiu cum sta situatia acum in Canda dara pana acum se cautau la greu, au venit f multi din africa, din Asia cu scoli facute acolo si aici erau deja farmacisti, in state au facut scandal americanii si acum nu mai merge asa sa vii tu cu scoala facuta la cuc bau si gata luai locul aici.Multi sau indreptata spre meseria asta pentru ca cum sa zic,eu de mult am zis frate meserie ca asta mai rar,muncesti curat,in aer conditionat mereu sau caldura,nu te bate nimeni la cap,nu lucrezi cu oameni bolnavi,nu lucrezi noaptea in schimburi deci o meserie f buna si cu bani f multi.
Dara cum am zis f multi indieni,africani astia care nu-s curios de munca asa mai grea au invadat america si acum din ce am auzit is cam multi farmacisti. Dara iti poti gasi asa usor usor,e greu la inceput pentru ca nu te cunoaste nimeni,dara daca iti place, esti bun, bun ce inseamna? sa iti faci jobu, sa stii ce faci, sa mearga treaba acolo in farmacia aia ca tu esti sefu acolo, atunci vei fi apreciat.De asemenea si tehnicienii is balamuc dara is praf,habar n-au pe ce lume is,asta cel mai multi,iar aia care se pricep is apreciati si cautati.Ce inseamna sa te pricepi? Sa stii sa vorbesti cu omu,apoi vorbesti cu doctoru la telefon,pentru ca unoeri retetele is nedescifrabile si etc, lucrezi cu calculatoru, deci totu e pe calculator, deci trebuie sa stii ce sa faci in anumite momente, bine asta daca ai asa abilitati le inveti normal, dar cam despre asta zic cand spun sa-ti faci treaba.Multi se incurca,se fastacesc, mai ales aia indieni, africani, nu stiu sa lucreze bine cu lumea, nu stiu sa vorbeasca, au ei ideiloe lor din tarile de unde au venit laughing deci iti poti gasi dupa ceva lucru stiu si eu 2-3 ani daca te pricepi.Chiara cunosc pe cineva in state romanca a facut acolo facultatea, si ea mi-a spus la fel is farmacisti la greu, dara nu dispera femeia is face treaba a gasit in cateva locuri asa pentru inceput, daca e descurcareata va gasi post fix si dupa tu vei fi ala care va spune plec altundeva sau raman si aia cam o sa stea dupa tine laughing conteaza sa iti placa ce faci si sa faci treaba buna.
Hai ca nu vreau sa te plictisesc, dara odata vorbeam cun indian si nu eu un tehnician famacist l-a intrebat cat face pe ora, asa se plateste in america la ora si el a zis ca nu poate spune dar poate spune ca atunci cand s-a angajat facea 60$ pe ora laughing
Farmacistii fac bani buni sa stii, pentru ca din ce am vazut cand is sarbatpri ei din banii lor fac asa cadouri, nu mari dar cate ceva pentru fiecare angajat din faramacie, din banii lui, deci fac bani buni.Plus de asta sa vezi ce case au laughing Teai gandit bine, numai cred ca trebuie sa faci facultatea acolo la ei.Cel putin de state asa stiu, de Canada nu stiu daca aia accepta sa vii cu facultatea facuta si te primesc, ori e obligat s-o faci la ei.Dar trebuie sa stii engleza bine atata sa faci scoala la ei cat si daca vii doara sa te anhajezi.
Ce numere au scris unia pe aici vorbesc si ei doara, banii aia ii face poate un casier, sau nici ala ca face mai mult laughing

| GameRoGo1 a răspuns:

Cam 596 de dolari.

| geniuul a răspuns:

Undeva la 1600 euro /luna 8 ore pe zi