| Pisicatttrgbg a întrebat:

Cat câștigă un notar, dar un procuror?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notarul nu este salariat si castiga in functie de faima, cati clienti are si ce acte intocmeste si autentifica, castigul este diferit de la o luna la alta. Intr-o luna poate castiga cateva mii de lei, in alta zeci de mii.
Procurorul este salariat si castiga in functie de Parchetul unde functioneaza (judecatorie, tribunal, Curte de Apel, etc), vechimea in magistratura si functia pe care o are. Ca toti magistratii si procurorii sunt platiti bine, conform legii salarizarii bugetarilor, nr.153/2017, salariul incepe de la cca 8.000 lei/luna pentru un procuror stagiar si ajunge la peste 25.000 lei/luna pentru un procuror de la Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie.

11 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Dar de cat muncesc ei de ce nu esti interesata?

| Pisicatttrgbg explică (pentru laSoledad):

M-am interesat de chestia asta, am văzut ca salariile virează mult

| Simpatic a răspuns (pentru Pisicatttrgbg):

La stanga sau dreapta vireaza happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Au prioritate?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Pisicatttrgbg):

Unde vireaza, tot după bani sunteti, materialistelor.

| Pisicatttrgbg explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu ce sunt materialista? Anul asta este anul în care trebuie sa ma decid dacă vreau sa urmez dreptul, este un lucru rau ca m-am informat despre oportunitățile mele?

| Pisicatttrgbg explică (pentru anonim_4396):

Ai tu laughing

| Pisicatttrgbg explică (pentru Simpatic):

Moama ce tare ești

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| Simpatic a răspuns (pentru Pisicatttrgbg):

Mai bine tare decat moale happy