| username2468 a întrebat:

Cât câștigă un patron ce deține o firmă de transporturi persoane? Așa în mare, cam cât e profitul net?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai uite, e o femeie din Sibiu care facea un profit de 1.600.000 de euro acu vreo doi ani, din transport persoane. O alta din Arad, in aceeasi perioada, facea vreo 35.000. O a treia inregistra pierderi si dadea faliment...
Calculeaza tu o medie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista profit in primii ani, deoarece investitia este foarte mare. Ma refer la cumpararea de masini, plata soferilor, service-ul masinilor, petrolul samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult sau puțin sau deloc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate nimeni preciza ce vrei tu, nici în mic, nici în mare. Are 100 de autobuze sau un microbuz de transport până la aeroport?
Poate ieși și pe minus.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Crezi ca toți care deschid astfel de "firme", au succes? laughing Deja vorbesti de profituri, "Doamne feri".

| just4ubr2015 a răspuns:

50000 euro profit pe luna