| ReedDom a întrebat:

Cat castiga un sofer de autobuz si cat trebuie sa lucrezi pe zi? Este o meserie usoara?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de judet, poate sa castige +3000 lei/luna daca este la inceput si peste 5000 lei/luna daca este intr-un municipiu precum in Bucuresti si soferul anagajat are ceva vechime la locul de munca
Dar nu este deloc ceva usor, gandeste-te cat trafic este in ziua de astazi in mai toate orasele mari si gandeste-te ce gabarit are un autobuzwinking

| gabicoo a răspuns:

Ușoară nu este.

| Sebi2023 a răspuns:

Nu este o meserie ușoară. Salariul începe de la vreo 3000 de lei.

| CristinaCrin a răspuns:

Cunosc pe cineva care are 4000lei. Lucreaza 2 zile(cam toata ziua) apoi are 2 zile pauza.