| mihai4000 a întrebat:

cat castiga un sofer de tren, mi-a zis un baiat de vreo 30-40 de milioane pe luna, si ce trebuie sa faci ca sa ajungi la aceasta meserie, intreb din curiozitate, dau funda!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se numeste mecanic de locomotiva si nu sofer. Nu stiu cat se castiga dar poti sa faci scoala de specialitate: https://sites.google.com/site/cenaferwebsite/calificare
Apasa pe descarca si vei primi explicatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste mecanic nu sofer si da se castiga binisor. Trebuie sa faci o scoala specializata