| rares10 a întrebat:

Cat cosat infintarea unui club de fotbal de juniori, si intretinerea sa.

dau funda cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Tzygy a răspuns:

De infiintzat nu costa cine stie ce...injur de 300-400 euro daca nu mansel, ma refer la acte, inscrieri si restul! doar ca partea grea vine la gasirea si cumpararea/inchirierea unui teren de antranament(aici nu ma refer la unu mare, ci la un sintetic), bani pe echipamente, bani de transport, gasire de cantonamente, incercarea de a face un contract cu alt club sau eventual daca ai bani sa-ti cumperi/infiintzezi propriul gazon mare (terenul pe care joci "acasa")! mnah, sper ca te-am ajutat!

funda:X?

| Tzygy a răspuns:

Aham, am uitat, o atractzie ceva cu care sai ademensti pe pusti!, si cautarea de talente, pe care sigur ca sa vina la club la tine ar trebui sa-i plateste, + sa gasesti un antrenor bunicel-->bun, care sa aiba grija de ei sa-i antreneze bine, insa cel mai important sa stie sa-i uneasca! ajungi la o suma destul de ridicata! baftabatting eyelashes