| Andrei200202 a întrebat:

Cât e bursa socială la liceu?
Mi se pare bătaie de joc ca să primesc 80 lei pe 2 luni. 34 lei in prima luna si 46 in a doua.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Auzi, da' nu știai ca aia se da în funcție de veniturile pe cap de familie? Buget mare=bani mai putini. Plus ca suma e și în funcție de bugetul local.

| Andrei200202 explică (pentru Catrice):

Serios? Stiam doar ca nu trebuie sa depășești un venit anume. La facultate de ce nu e asa? De ce toti primesc aceeași bani? O idioțenie. Să te pisi pe ea de tara.

| Catrice a răspuns (pentru Andrei200202):

Mi se pare ca nu la toate facultățile e aceeași suma.

4 răspunsuri:
| Feitan a răspuns:

Stiu ca un prieten de al meu avea bursa sociala din cauza venitului mic si primea intre 200-500 lei (nu mai stiu nici eu exact dar stiu sigur ca nu era sub 200 lei).

| Andrei200202 explică (pentru Feitan):

Esti sigur ca nu era cealaltă bursă sau ajutor "Bani de liceu"?