| Valentin_Valentin_1905 a întrebat:

Intrebare despre bursa: acum cam o luna am depus dosarul pentru bursa, saptamana asta am aflat ca se da bursa, cativa colegi au luat-o, dar cei care au pentru prima data dosarul bursa trebuie acceptata de minister si inca nu s-a intamplat, as vrea sa stiu, noi cica cam intr-o luna o sa primim bursa, dar o sa primim si pe lunile din urma? Sau doar de cand ne-a acceptat din minister? Adica eu am bursa lunara de 300 lei/luna, o sa primesc bursa pe 3 luni in caz c-o primesc peste o luna? Cine stie despre asta, poate sa-mi explice exact cum este cu bursa? Multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cand o sa primesti bursa de prima data o sa primesti de la data cand ai avut dreptul si pana la data cand o primesti, dupa aceea o vei primi lunar, pana cand vei avea dreptul la bursa.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti bursa pe toate perioada, incepand cu data de cand ai dreptul s-o primesti.

| Valentin_Valentin_1905 explică (pentru Ioandelasal):

Adica o sa iau bursa pe tot semestrul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Valentin_Valentin_1905):

Cand o sa primesti bursa de prima data o sa primesti de la data cand ai avut dreptul si pana la data cand o primesti, dupa aceea o vei primi lunar, pana cand vei avea dreptul la bursa.