| cristina35xy a întrebat:

Cat este bursa de boala/ sociala la liceu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa sociala nu este o suma fixa, depinde de fondurile acordate si de numarul elevilor care urmeaza sa o primeasca. Poate fi de cca 150-300 lei pe luna. Cat va fi la scoala ta urmeaza sa afli cand o primesti.

1 răspuns:
| BloodyLips a răspuns:

Depinde de fiecare oraș în parte. În București depinde în funcție de sector.Eu am primit de exemplu bursa de merit de 7 milioane pe sectorul unu, iar cei din 3 de 9.Sunt măricele astea pe caz de boala, mai mari ca cele de merit.Pe la noi sunt în jur de 9 milioane o data la 3 luni. Oricum, nu poți afla exact. Ti-am spus, depinde.