| Danykmz a întrebat:

Cât înseamnă 1900 lei românești în bani moldovenești?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Multi parali bre!

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

De ce nu intri pe BNR sa afli valoarea leului moldovenesc si sa afli singur cat face? Ce este atat de greu?

| darrio2007 a răspuns (pentru helpforyou):

De lene. De ce sa isi puna mintea sa lucreze? Mură-n gură e mai bine.

| Danykmz explică (pentru darrio2007):

Pai nu pentru întrebări e pus site ul ăsta? Sau site ul e ținut așa doar de mere?

| darrio2007 a răspuns (pentru Danykmz):

Dar la unele întrebări poți găsi singur rezolvarea. Exemplu această întrebare.

| RaduRobertRO a răspuns:

1 leu romanesc = 4 moldovenești, deci 1900 x 4 = 7600 MDL cu aproximatie, cursul difera de la zi la zi ca la orie valuta. https://www.curs.md/ro vezi aici inclusiv la ase valutare