| Nessie a întrebat:

Cat ma costa sa imi fac o carte la editura Nemira, Tritonic sau CORINTeens? Sau spuneti-mi alte edituri care nu cer atat de multi bani.
Dau

1 răspuns:
| ioachimb a răspuns:

Parerea mea este sa cauti pe google firme de editura, si sa le trimit e-mailuri fiecaruia pe site-ul lor, sa vezi cat i-ti cer fiecare. Oricum conteaza, numarul de pagini si marimea caracterului de scris. Mai conteaza si daca tu reusesti sa dactilografiezi la calculator cartea, ai ei doar sa o corecteze si sa o publice. Depinde si de numarul de exemplare. Parerea mea este sa gasesti un sponsor in acest sens. Mai este problema si cu distributia, reclama cartii respective. A citit-o cineva din edituri, ca sa vezi parerea lor. Poti lua legatura cu un sciitor/scriioare poate te ajuta persoana respectiva cu sfaturi, mai ales in privinta sponsorizarii si distributiei cartii respective. Oricum succes!