| MarisRadu91 a întrebat:

Cat trebuie sa ai salariul minim pentru a-ti accorda banca un credit?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazuta o limita minima a salariului. Vei primi creditul in functie de salariul tau net, ca suma si perioada de creditare.

| antimulte a răspuns:

6 milioane si ceva, ca s-a mai marit salariul minim.
Oricum, nu asta conteaza neaparat, aprobarea creditului depinde de valoarea lui, daca tu ai 7 milioane pe luna, nu te astepta sa iti dea banca 10000 de euro. Cel mai bine intrebi la o filiala a bancii la care vrei tu sa faci credit. Pot exista diferente de la o banca la alta.

| klau123ful a răspuns:

Salar minim pe economie. 800 si ceva de lei parca