| costin1306 a întrebat:

Ce afaceri merg in Romania? Imi poate spune cineva ce afacere are si daca merge?

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Hmm...grea intrebare.acum depinde ce fonduri ai, unde locuiesti etc. daca stai intr-o zona turistica ai putea incerca sa faci o firma gen baloane cu aer cald in care faci turul judetului.asta daca ai ce vedea si sunt peisaje.eu m-am gandit mai demult la un proiect destul de indraznet dar foarte foarte fooaaarte costisitor dar si foarte profitabil.nu stiu sigur da in Romania nu stiu daca sunt hipodroame unde sa pariezi la curse cu cai.pariori sunt mult.bogatasi la fel.trebuie doar sa faci ca rata de castig sa fie mai mare.adica sa nu fie ca la loterie. poti face premii dese si dar nu foarte banoase si premii mai rari sau foarte rari dar mai banoase.dar aici costa enorm de mult avand in vedere ca iti trebuie un teren destul de mare, constructia, caii, personal pentru ingrijirea cailor.is multe dar eu cred ca merita pentru ca nu ai concurenta si chiar daca ai avea tu ti-ai face unul mai bun si mai fain si mai mare ca cel existent.bafta

4 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Eu sunt coordonator avon
castig destul de bine

iti trebuie rabdare si seriozitate

http://avon-romania1.blogspot.com/

iti las adresa mea de email daca vrei sa vb

avonromania1@yahoo.com

| bamse a răspuns:

Daca vrei sa faci bani prin marketing pe net iti dau si eu o posibilitate.

http://twilighttours.blogspot.com este blogul meu, in care prezint oferta mea de cazare in insula Tenerife, Spania.

Pentru fiecare client pe care il trimiti la mine si cumpara sejurul ai 50 de euro.

Daca te intereseaza, pe blog ai toate datele mele de contact.

Numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| LLTCATpRoduction a răspuns:

MDA.pai uite eu a.sunt din Vaslui.si ma descurc excelent.dar prima data trebuie investit ceva euroi frumosi. uite eu ca de ex:mi-am deschis un mini-market in Bucuresti, un magazin in Barlad.si o farmacie in Brasov...si merge afacerea foarte bine.doar ca la inceput trebuie investit cam mult.ma refer undeva la 50-60 mii de euro.dar sa stii ca merita.eu sunt multumit si o sa continui cu acest bilant prin tara.e avantajos. uite terenurile de fotabal merg bine.cu nocturna obligatoriu si o parcare acolo, dusuri,, etc.sau pe timp de iarna un patinoar.intr-o zona unde nu exista asa ceva.ai sa vezi daca incerci cu patinoarele. iarna sunt arhi pline.dar trebuie sa fii si tu mai "indraznet" si ar trebui sa gasesti si singur solutia...eu iti urez bafta si mult noroc.