| Gass93sv a întrebat:

Ce conditii trebuie sa am pentru a amplasa un chiosc de paine ambulant cu suprafata de 4 mp pe domeniul public din punct de vedere al normelor sanitare pentru a primi avizele de functionare, am nevoie de wc? etc...

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

"Ambulant",deja inseamna sa te muti de colo-colo,ca sa vinzi ceva.
Ca sa amplasezi un chiosc,iti trebuiesc mai multe avize:de la Primarie, daca,locul unde vrei sa amplasezi un punct de lucru,este pe domeniul public,apoi aprobari de pe la Directia de Sanatate Publica. Daca vinzi doar paine,nu-ti trebuie sa ai trasa apa,canalizare.Dar,sa ai in autorizatia de functionare, codul CAEN, care sa-ti permita sa comercializezi produse alimentare.
Detalii poti afla direct de la sursa(Primarie, DSP), dar si dand cautare pe GOOGLE.