| csatomikgaming a întrebat:

Ce documente trebuie ca sa pot deschide o ruta de exemplu Iasi-moscova?(exemplu), cu masinile mele? Vreau sa bag 2micro-buse pe ruta de exemplu, trebuie multe investitii?

1 răspuns:
| florinflorescu a răspuns:

Buna ziua,
In afara de o societate comerciala specializata in transport persoane va trebui sa aveti automobile care sa respecte prevederile transportului international de persoane precum si licenta de transport persoane pentru anumite destinatii.
Pentru societate aveti nevoie de:
- C.I.
- rezervare denumire la registrul comertului
- Acte sediu social
- Act constitutiv
- Act doveditor depunere capital social
- Specimen de semnatura
- Alte acte pe care le solicita Registrul comertului.
Cu actele societatii si cu actele masinilor achizitionate va duceti la RAR sa va luati atestatul ca masinile respecta cerintele transportului de persoane.
Cu toate aceste acte solicitati licenta de transport international.
Succes.