| manuelamare a întrebat:

Ce dotari trebuie sa aiba un spatiu pentru a deschide o afacere cu sandwishuri

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Eu zic sa intrebi la primarie si la sanitar-veterninara, doarece exista norme clare pentru asa ceva.

| machupicchu a răspuns:

Depinde, sub forma de chiosc cu vanzare stradala, sau sub forma de mic local cu servire interioara, mese, scaune.etc? In cazul unui mic chiosc, cu vanzare stradala este mai simplu, in sensul ca ti se cer aparate frigorifice, ustensile specifice, peretii faiantati, grup sanitar pentru salariati(depinde de marimea si pozitionarea chioscului) si care sa fie la o anumita distanta de locul vanzarii, casa de marcat si nu mai stiu ce din pct. d. v. al amenajarii... din pct. d. v. al avizelor... stiu altii.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Curat dpdv sanitar. Sai ai autorizatii, frigider, congelator, cuptor cu microunde.

| raidu2004 a răspuns:

Apa curenta, curent electric, frigider cam astea ar fi dotarile minime + spatiu de preparare a
sandwichurilor separat de cel de depozitare a materiei prime