| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai ezact un ambasador al unei mărci?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Un ambasador de marcă este definit ca un utilizator de social media care promovează în mod constant imaginea, produsele sau serviciile unui brand. În general, ambasadorii mărcii își valorifică abilitățile sociale pentru a spori gradul de conștientizare a mărcii și pentru a întruchipa valorile și misiunile unui brand.

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Îți mulțumesc! L-ai explicat ca un geniu din domeniu.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Npc!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoOne18 a răspuns:

Un fel de reprezentant, dar mai mare, e o persoana cunoascuta si sustinuta de comunitatea sa.Iar rolul ei este sa faca publicitate marcii

| anonim_4396 explică (pentru NoOne18):

Îți mulțumesc!