| Nicoară_Ciprian_1994 a întrebat:

Ce este mai scump? alimentele de la magazine mici sau magazinele multinationale precum Penny, Billa, Kaufland etc...

Răspuns Câştigător
| crbogdan a răspuns:

Alimentele de la magazinele mici clar happy multi care au magazine cumpara marfa din kaufland, billa, penny si le vinde la magazin mai scumpe ca altfel nu ar avea rost.dar cine ii destept cumpara marfa din depozite si de la distribuitori laughing

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este mai scumpă alimentația sănătoasă!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Cele din magazinele mici.Nu mai repet ce a spus crbogdan dar dau un exemplu.O anumita sticla de bere de 2 l intr-un supermarket este 3, 2 si cateodata 3, 9. Din piata de langa mine am luat-o cu 5 lei.Am luat-o ca nu o mai iau.

| baru a răspuns:

De regula, multinationalele...

| anonimg a răspuns:

Or fi Penny si Billa magazine mari, dar au preturi la fel de mari ca ele. Chiar si Profi are preturi mari.
In schimb, Kaufland are preturi cu mult mai mici; mai mici chiar decat Carrefour si Auchan.

| Al3xbC a răspuns:

Depinde,de obicei la magazinele mici dar se mai intampla ca anumite produse sa aiba acelasi pret ca la magazinele multinationale

| Chiperi a răspuns:

Cele din magazinele mici sunt mai scumpe.

| XPraFF a răspuns:

De la magazinele mici!