| SkaterYoo a întrebat:

Ce este Skype? TRebuie sa platesti ca sa il folosesti?

4 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Skype este o aplicati care te ajuta sa vorbesti si sa.i vezi cu ajutorul camerei web pe cunoscuti/prieteni si se poate downloada atat pe calculator cat si pe telefon gratuit il folosesti pe gratishappy

| Draaaaven a răspuns:

Skype e ca un fel de Yahoo Messenger, folosesti skype-ul ca sa comunici cu alte persoane. Si nu trebuie sa platesti, il poti downloada gratis pe de internetwinking

| Lzz a răspuns:

Skype este un program VoiP(voice over internet protocol). Putem asemana acest program cu Yahoo Messenger.Este un program de socializare, in care predomina convorbirile(vorbitul la microfon dar si folosirea camerei web).De asemenea pe Skype nu doar vorbesti la microfon/folosesti web... poti chiar scrie mesaje.Cum am mai spus:este un fel de yahoo messenger dar difera prin calitatea sunetului si calitatea imaginii(web), aceste fiind net superioare fata de yahoo.Cat despre cont acesta este gratis, Skype este un program FREE care poate fi utilizat de toata lumea. Sper ca te-am lamurit.Toate cele bune. Funda?:d