| AcelCinevaa a întrebat:

Ce este taxa de habitat? Am primit notificare ca trebuie sa depun declarația de impunere pentru stabilirea taxei de habitat. Pe site-ul primăriei sectorului 2 am 3 opțiuni: declarație taxa de habitat casnici; declarație subvenție integrala taxa de habitat casnici; declarație taxa de habitat non-casnici. Care e diferenta, ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Da' nu mai bine încerci sa suni sa te lămurești? Deși cred la tine e prins varianta dacă ești persoana fizica.
Pe scurt, trebuie' sa plătești taxa la primărie ca locuiești în perimetrul orașului.