| BeatriceRoxana57 a întrebat:

Bunăăă! Știe cineva cum se completează corect o 'declarație rectificativă de impunere pentru stabilirea taxei speciale de salubrizare'? Să fie mai ușor și să nu trebuiască să mai căutați, am lăsat mai jos declarația, dar daca nu înțelegeți puteți căuta pe net modelul (poate este cineva care a completat declarație de genul)

Subsemnatul __________________________________, domiciliat în ____________,
Str. ____________________________, nr. ________, bloc _________, scara ______,
Etaj ______, ap. _________, posesor al imobilului din Sectorul 2 al Municipiului
București str. ___________________________________, nr. ________, bloc _____,
Scara ____, etaj _____, ap _____, B.I./C.I. seria ____ nr. _____________, eliberat(ă)
de ____________________, la data de _____________, Telefon
___________________, adresă de e-mail ______________________, declar pe
proprie răspundere că în unitatea locativă s-a schimbat componenţa celor care locuiesc
de la un numar de... membri la un numar de... membri, noua componență fiind
următoarea :

Reprezentând numărul total al persoanelor care locuiesc la adresa proprietății sus-
menționată, începând cu data de ………………
Sub sancțiunile prevăzute de legea penală privind falsul în declarații, declar că datele
din această declarație sunt corecte și complete.

Data ………………. Numele și prenumele …………………
Semnătura …………………………….

M-aș bucura mult dacă m-ați ajuta, mersi.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu o completezi tu? Este foarte simplu.
Mură-n gură!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi si vorbeste cu administratorul sau presedintele din blocul tau, si roaga i pe ei sa te ajute.

| Catrice a răspuns:

Nu vad ce e asa greu de înțeles...nu știi adresa unde locuiești, cum te cheamă, câți membri locuiesc în apartament sau cine sunt ei?