| Ali19 a întrebat:

Bună TPU, vreau să mă retrag de la facultate, sunt în primul an și nu am fost un semestru, sunt la taxă și nu mai vreau să continui pentru că nu îmi mai place și am fost admisa la buget undeva unde mi-am dorit de la început. Am înțeles ca trebuie sa depun o cerere la secretariat. Eu am diploma de bac tot la ei. Cum se procedeaza, știți cumva dacă trebuie sa achit vreo taxă? În contractul de școlarizare scrie ca dacă nu intervine denunțarea unilaterala a contractului din partea studentului, precum neachitarea taxei de școlarizare scadente, studentul va fi exmatriculat la sfârșitul fiecărui semestru al anului universitar, iar aceasta implica achitarea integrala a taxei scadente.

Răspuns Câştigător
| yooshi a răspuns:

Mergi la secretariat, o sa iti dea o fișă de lichidare, o sa trebuiască sa strângi câteva semnături ( cum ca nu ai datorii) și cam atât.

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Cel mai bine intreaba la secretariat, fiecare facultate in parte propune clauzele ei

| Ali19 explică (pentru Denisa0954):

Oricum o sa ma duc la secretariat. Mulțumesc.