| turhanicoleta a întrebat:

Ce firma de asigurari este mai buna?

7 răspunsuri:
| andreea3216 a răspuns:

Este foarte greu de calificat care este cea mai buna firma de asigurari, unele poate au produse sau servicii mai bune decat alte companii intr-o anumita categorie: RCA, CASCO, asigurari de calatorie/medicale, CMR,.etc

| videoblog a răspuns:

Ideal e sa iti faci asigurare la o persoana pe care ocunosti sicare lucreaza la o astfel de societate, pentru ca astfel parcurgi mai usor sistemul lor (daca e nevoie, desigur).

cristian
| cristian a răspuns:

Nici o firma nu este buna.
In caz de o adica trebuie sa tragi cu arcanul de ele ca sa -ti primesti banutii.Pa cuvant.

| Irina a răspuns:

Mai bine mergi la un broker de asigurari, ii spui cam ce iti doresti si te indruma el unde este mai bine.

| DenissaDeea a răspuns:

Pai se crede a fi mai bune firmele de asigurari care au reduceri,, in perioada asta'' RCA SI CASCO.

| chikitoka a răspuns:

Cel mai bine este sa gasesti un broker bun pentru ca sunt mult mai implicati in relatia cu clientul si pot optine cotatii negociate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate raspunsurile dovedesc o "cunoastere profunda " a fenomenului. Companiile de asigurari mai bune sunt cele care au coeficienti de lichiditate ridicati (se gasesc pe site-ul sau pe telefonul CSA), dar si cele care sunt in primele 5 in tara (Ing, Aig, Grawe, Allianz, Eureko). Si lasati brokerii.