| goldenbullet a întrebat:

Ce idei de afaceri imi recomandati, fiind pasionat de domeniul auto? ex: spalatorie, vulcanizare, ceva cu costuri de investitie relativ reduse.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Pentru inceput, vulcanizare. Cost minim castig maxim. O hala unde poti depozita cauciucurile si pe timp de vara, iarna. Merge traznet.

| Andreeush a răspuns:

Ce zici de un service auto daca tot zici ca te pasioneaza acest domeniu. Dar pentru a avea propria afacere necesita mult efort si munca. Poti sa incepi sa lucrezi in domeniul asta, te poti informa in felul asta si poate pe viitor poti sa ai propria ta afacere.

| Alexuţ02 a răspuns:

Ideile de afaceri le poţi lua de la cineva care are o afacere, te poţi informa mai întâi unde se câştigă mai mult apoi să-ţi faci un plan de afacere, de exemplu : zona din oraş unde vrei să deschizi, un buget alocat, persoanele care o să te ajute, pentru că oricât de neobosit ai fi nu poţi lucra singur + un plan pe termen lung

Ia-o uşor înainte să-ţi arunci banii orbeşte în ceva iar mai târziu regreţi decizia.