| Florian_Marius_1995 a întrebat:

Ce inseamna daca am in fata sumei de la factura de gaze semnul minus, adica -406, 08

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca ai platit mai mult in lunile anterioare, in luna facturata nu mai ai nimic de plata si mai ai platita in plus suma de 406, 08 lei.

| Florian_Marius_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Adica pot sa consum de 406, 08 si sa numai platesc nimic nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Florian_Marius_1995):

Da, asa este.

3 răspunsuri:
| Alelulu a răspuns:

Da. Probabil lunile anterioare erau estimarile mai mari si luna asta au veit si au citit cat ai consumat... Si vazand ca ai consumat mai putin decat ai platit ai trecut pe minus. Poti consuma de 406 lei si abia apoi vei mai plati factura.