| mutuu23 a întrebat:

Ce parere aveti despre basescu

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Ca este un om cu probleme:in primul rand, este nevrozat(probabil, din cauza problemelor pe care le-a avut cu glanda tiroida), este egoist, lacom(ca toti ceilalti), fatarnic(pare ca nu mai poate de focul romanilor, dar nu face nimic bun pentru ei, ba din contra, tot ceea ce face el si ceilalti este in dezavantajul nostru), este cam incompetent.Sincer,pe undeva, imi e mila de ei, caci au ajuns sclavii banului, ceea este extrem de grav atat pentru ei, cat si pentru noi.

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Vrei sa injur? big grin

| anad a răspuns:

Ca "nu-i chiar usa de biserica, dar nici chiar de bordel"!

April
| April a răspuns:

Inca destul de buna.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Îmi respinge răspunsul dacă sunt sincer...

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Sincer mi se pare un vorbaret inutil si prost

| MariuZ a răspuns:

El traieste bine...

| rodinescu a răspuns:

Au fost alegeri libere, nu inteleg de ce toata lumea e nemultumita. Daca asta a vrut norodul, asta avem.

| cornculapte a răspuns:

Parul bun paraseste capul prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi parere pe care o am si fata de ceilalti politicieni. Proasta.

| Coriii a răspuns:

Sa traitu bine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| mickeye a răspuns:

E un președinte bun, pentru că nu a furat și nici n-a vândut nimic(PETROM, BCR, DACIA)

| stelianr a răspuns:

Uite ce raspuns am gasit eu:
" Ca Base a fost un communist si un securist e sigur, dar nu pentru ca credea sincer in principiile comunismului, ci, pur si simplu, din oportunism, carierism, parvenitism"
"Si tot din aceleasi motive, moare astazi sa devina dictator, vrea sa acapareze toata puterea in mainile sale pentru ca e un ambitios lipsit de orice fel de scrupule. Iar ambitia nu a infiintat-o comunistii"
"Ambitia, ticalosia, lipsa de caracter nu sunt trasaturi specifice comuniste (nu ca ar fi bun comunismul). Ele exista din totdeauna si s-au manifestat mereu, intre toate societatile umane, antice sau moderne, comuniste sau capitaliste. N-au inventat comunistii lumea.Si nici omul. Doctrinele sunt trecatoare. Viciile - perene!"
Sursa: "Romania Altfel"