| MihaiA a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de Broker la bursa?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

E ok atata timp cat ai fler si o buna pregatire in domeniul economic! Dar..., avand in vedere criza financiara mondiala... trebuie mult fler!

13 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Eu sunt de acord cu alessa 100%daca se cistiga bine ei la intrebarea asta sincer pot ca sa iti raspund : fiecare meserie are sefi directori etc etc. cu cit esti mai sus cu ati se cistiga deci in mess asta e ceva de genul cu cit vinzi mai bine cu atit ti creste salarul deci esti un bun broker cunoscut cistigi nu esti nimeni ( nu vinzi nu stii sa cumperi la pret mic ca sa vinzi la pret mare. nu ai nimic aaaaaa ia si tu un exemplu de la " casele de schimb ambulante din tara noastra is un fel de brokeri si ei nu ( ma refer la bisnitzari cum se cheama acasa la mine )

| monicaclaudia a răspuns:

Ha ha ha ha deci ar trebui sa se facem toti brokeri dupa fraza ta? eu din cite stiu nici o meserie nu e un ban usor (( oricum iti urez mult succes si aaa anuntane si pe noi cum e laughing si de ce nu cit cistigi laughing

| monicaclaudia a răspuns:

Wow planuri mari.)) iti urez multa bafta.))
ei stiu cum e fara munca :=) da de ob unu cauta contracte pe termen indeterminat platit bine
vad ca tu ai curaj.)) si de ce nu. )) la o adica happy

| MihaiA explică:

Ma bate gandu sa devin broker poate ma vezi la televizor ca ma arunc de la geam ca nu`mi ies combinatiile rolling on the floor

| MihaiA explică:

Am auzit ca se castiga cat de cat bine happy
Sa vedem cum ma descurchee hee

| MihaiA explică:

Hehehehe pe perioada asta de criza nu cred ca o sa fie foarte mult, dar decat acasa big grin orice`i mai bine, si de ce nu pe langa asta sper sa-mi iasa si " afacerea " care am inceput`o
Auzisem ceva in jurul a 3500 in 5 luni... adica 700 E pe luna

| MihaiA explică:

deci am observat ca azi ne-au mers degetele foarte prost rolling on the floor am scris toti cate ceva gresit big grin

| LuS[z] a răspuns:

E OK DACA ITI PLACA FOARTE MULT CIFRELE. DARE PENTRU BANI, CE NU FACE LUMEA DIN ZIUA DE AZI?laughing

| LuS[z] a răspuns:

MARE DHESTIEtongueAM MAI PUS UNA A

| LuS[z] a răspuns:

A SI ACUM SE ZICE DHESTIE NU CHESTIE ASA CA N-AM GRESITbig grin

| mad a răspuns:

...am inteles ca e destul de greu de obtinut licenta, numarul lor este limitat la BVB. Am incercat si eu...multi bani cheltuiti pe drumuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOl pe vremuri de criza e bine sa investesti atata timp cat e piata la pamant si dupa aia cand se ridica castigi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caclaudia ar trebui sa invete lb romana inainte de a da sfaturi