| Sara a întrebat:

Ce parere aveti despre Provident? A ti facut imprumut? Ce este de capul lor? Face si imprumut ipotecar? Si ultima intrebare ar fi... care este dobanda. Orice informatie imi este de ajutor, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

Eu zic SA TE FERESTI de asa ceva. De ce? DAE este cam de 248%. DAE= dobanda ANUALA efectiva. Durata maxima pe care fac imprumuturile este de de 14 luni ~ iar suma maxima, undeva la 30 mil. Deci departe ideea de ipotecar. La 3000 RON, ai rata LUNARA de appx 400 ron pentru perioada de 14 luni. Asa e, dai inapoi 55 mil.
Pune tu in balanta si vezi daca iti convine...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal
au o dobanda mare dar nu e atat de greu de platit pentru ca ratele sunt saptamanale si sunt mai mici(ex. pentru 1500 ron rata era anul trecut de 65 ron, cred ca pe un an ) daca nu ai de unde lua din alta parte ar fi o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cunosc