| Sergiu_Honciuc_1996 a întrebat:

Ce păreri aveți legate de cardul standard Revolut? Îl am de aproximativ 8 luni, perioada în care l-am folosit strict pentru comenzi online. Dintre cei mult mai documentați în domeniu, ce părere aveți? Eu până acum nu am avut probleme.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il folosesc doar cand sunt plecat din tara pentru cursul de schimb si cam atat.

| mihai69 a răspuns:

Eu l-am folosit și pentru comenzi online (e fain că schimbi exact suma ce o ai de plătit și plătești în moneda saitului de unde faci achiziția), pentru scos ca$h de la ATM și aici și afară, la cumpărături, la asigurarea inclusă de călătorie când am fost plecat din țară (din fericire, nu am avut nevoie efectiv, dar era activată). Și pe deasupra, ca instrument de economisire, trecând ceea ce-mi rămâne din salariu în €uro. O idee excelentă, având în vedere rata inflației din ultimul timp de la noi. Pe un cont ING la termen aș fi ieșit mai degrabă în pierdere, aici - nu.
Până acum sunt 1000% mulțumit.

| Wr3nch a răspuns:

Eu îs mulțumit. Il folosesc pentru tranzacții online, și ca sa scot bani de la bancomat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In folosesc din 2018 si pe mine ma ajuta mult, chiar si azi l-am utilizat. sunt multumit de el.

| Eugen80 a răspuns:

Este un card ok. Problemele intervin numai daca vrei salariul pe el de la anumite banci sau sa platesti lunar de pe el plati repetitive. Nici eu nu am avut nici o problema cu el.